Trening siłowy w domu – jaka suplementacja?

Z powodu panującej pandemii nie możesz ćwiczyć na siłowni? To dla Ciebie spory kłopot, bo na siłowni pojawiałeś się niemal codziennie? Nie martw się. Wystarczy, że zaopatrzysz się w podstawowy sprzęt do treningu siłowego. Nie możesz również zapomnieć o suplementacji, ponieważ w przypadku treningu w domu ma ona tak samo duże, a może i większe znaczenie, niż przy ćwiczeniach na siłowni. 

Jakie suplementy brać, aby nadal mieć bardzo dobre efekty ćwiczeń i nie stracić tego, co wypracowaliśmy przez ostatnie miesiące na siłowni? Oczywiście najważniejsze jest białko. Postaw na odżywki białkowe dobrej jakości, takie jak: 

Jako że spędzamy teraz sporo czasu w domu, warto także zadbać o to, aby dieta była bogata w witaminy i minerały. Dużo świeżych warzyw i owoców, a także zdrowe tłuszcze, kasze czy dobre źródła białka sprawią, że nie zabraknie energii do pracy, a także do treningu. W razie braku energii warto wspomóc się takimi suplementami, jak żeń-szeń indyjski czy żeń-szeń syberyjski. Dodają energii i sprawiają, że można bardziej optymistycznie spojrzeć w przyszłość. 

Warto także zadbać o regularność treningów, ponieważ ona także ma duże znaczenie, a także o sen przez co najmniej 7-8 godzin dziennie. W ten sposób codzienne treningi będą efektywne, a po powrocie na siłowni można będzie pochwalić się jeszcze lepszą sylwetką niż przed epidemią.