Odchudzający trening bez sprzętu? To możliwe!

Choć odchudzanie nigdy nie było łatwym zadaniem, dzisiaj – kiedy większość z nas spędza czas w domu – jest szczególnie trudne. Brak dostępu do siłowni. brak ruchu i sporo czasu w domu – wszystko to sprzyja raczej przybieraniu na wadze. Na szczęście odchudzanie w czasie pandemii nie musi być skazane na porażkę. 

Najważniejszy jest trening. Bez niego ani rusz – i to dosłownie, bo jeśli się nie ruszasz, to Twoja waga też nie ruszy w dół. Postaraj się ćwiczyć przynajmniej godzinę dziennie, najlepiej trzy razy w tygodniu. Im więcej ćwiczysz, tym szybciej schudniesz. W domu możesz wykonywać treningi siłowe lub kettlebell – wystarczy, że kupisz odpowiedni sprzęt. Dobrze sprawdzi się także rower stacjonarny lub bieżnia. A jeśli nie chcesz nic kupować, możesz wykonywać treningi pilatesowe, które doskonale rzeźbią sylwetkę – także męską!

Ważna jest także dieta. Siedzenie w domu sprzyja podjadaniu, więc postaraj się tak komponować swoją dietę, aby nie kusiły Cię słodycze lub słone przekąski. Najlepiej sięgaj po dużo warzyw, kasz i owoców, a zrezygnuj z białych makaronów, słodkich bułek czy kalorycznych, mocno przetworzonych produktów. Wystarczy, że będziesz spożywać o 300 kalorii mniej, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie energetyczne, a Twoja waga będzie spadała. 

Oczywiście możesz również sięgnąć po spalacze tłuszczu, dzięki którym Twoje odchudzanie będzie o wiele bardziej efektywne. W szczególnie skuteczne są takie suplementy diety, jak ekstrakt zielonej herbaty, CLA czy L-karnityna. Pamiętaj jednak, że L-karnityna zadziała tylko wtedy, kiedy regularnie się ruszasz – najlepiej niech będą to treningi cardio, trwające co najmniej 60 minut.  Dobrym rozwiązaniem mogą być też tabletki zmniejszające apetyt – szczególnie, jeśli nie możesz oprzeć się podjadaniu między posiłkami. 

A zatem odchudzanie w domu jest możliwe. Wystarczy, że będziesz regularnie ćwiczyć, dobrze skomponujesz swoją dietę i nieco obniżyć kaloryczność, a do tego dobrze dobierzesz spalacze tłuszczu. Dzięki temu koniec pandemii będzie dla Ciebie czasem, który oznaczać będzie także koniec ze zbędnymi kilogramami!