Archiwum

 

 

 

12 stycznia w RCNK w Gdańsku odbyło się spotkanie z moskiewskimi poetami Aliną Siereginą i Siergiejem Leontiewem, którzy przedstawili gościom program literacko-muzycznego "Poeta i muza".W wykonywaniu utalentowanych poetów zabrzmiały nowe wiersze i utwory, które znajdują się w zbiorach Aliny Siereginej "Rymy na żądanie" i Siergieja Leontiewa "Dwa księżyce".

Siergiej Leontiew znany jest nie tylko jako poeta, ale także jako wykonawca piosenki autorskiej. W jego wykonaniu z akompaniamentem gitary wysłuchano piosenek z nowego albumu zatytułowanego "Statki".

Na spotkanie z moskiewskimi poetami przyszli amatorzy współczesnej poezji rosyjskiej, rodacy i polscy miłośnicy poezji, w tym słuchacze rosyjskich kursów językowych przy RCNK.

11 stycznia w RCNK w Gdańsku odbył się koncert wiolonczelisty M. Warszawskiego, znanego z występów z orkiestrami "Mozarteum" (Salzburg), "Wiener simfoniker" (Wiedeń), "Scarlattiego" (Neapol), Orchestre National de France (Paryż) i pianistki, profesor Akademii Muzycznej im. S. Moniuszko, członka jury krajowych i międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej A. Prabuckiej-Firlej.

W programie koncertu zabrzmiały utwory L. van Beethovena i P. Czajkowskiego na wiolonczelę i fortepian: 7 wariacji na temat opery Mozarta "Czarodziejski flet", Sonata nr 2 g-moll i nr 3 A-dur, mezzo-capriccioso.

Wieczór muzyczny w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury podarował gościom wspaniałą atmosferę Starego Nowego Roku, natchnione wykonania duetu i przyjemną atmosferę.

 

Archiwum

  2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016